Stahlwille 730R/40/32 Torque Wrench Set, 32 Pieces
Regular price
Sale price
Regular price
We don't normally stock this product · Order today for shipment ETA Thursday, May 21
Country of Origin:
Description
Description
Heavy-duty steel case
For general service work
Dual scale: Nm/lbs-ft
Heavy-duty steel case
For general service work
Dual scale: Nm/lbs-ft
1 SERVICE-MANOSKOP No 730R/40 Quick Torque Wrench, 14 x 18, 80-400 Nm
1 ratchet insert tool No 735/20, reversible, 1/2" Outside Square -drive
1 square drive insert tool No 734/20, 1/2" Outside Square -drive
7 open-end insert tools No 731/40, sizes 13, 15, 17, 19, 22, 27, 30 mm
1 jaw insertion tool No 3731/40 size 24 mm
7 ring insert tools No 732/40, sizes 13, 15, 17, 19, 22, 24, 27 mm
10 12-point sockets #50, sizes 13, 14, 15, 17, 19, 22, 24, 27, 30, 32 mm
4 accessories, 1/2" Inside Square -drive
1 T-handle No 506
1 extension 255 mm No 509/10
1 extension 130 mm No 509/5
1 extension 55 mm No 509/2
Warranty Information
Warranty Information
Attributes
Attributes
Drive Size:
1/2" Square Drive
1/2" Square Drive
Metric Size:
13 mm
14 mm
15 mm
17 mm
19 mm
22 mm
24 mm
27 mm
30 mm
13 mm
14 mm
15 mm
17 mm
19 mm
22 mm
24 mm
27 mm
30 mm